Bannery TOP

Wpływ spółek DANONE na środowisko: 60 mln PLN na projekty społeczne, 6 mln zasadzonych drzew, emisja gazów cieplarnianych zmniejszona o 40 proc - raport

Spółki DANONE kierują się strategią zrównoważonego rozwoju i podejmują działania, aby dbać o środowisko naturalne w kluczowych obszarach, bezpośrednio związanych z ich aktywnością biznesową.

Po stronie natury: Program ten został zainicjowany w 2009 roku w odpowiedzi na problem drzewostanu w Beskidzie Żywieckim, silnie osłabionego z powodu działalności kornika drukarza. Dzięki prowadzonym przez wiele lat nasadzeniom, udało się dokonać rewitalizacji znaczących obszarów dawnej Puszczy Karpackiej.

Program w liczbach:
9 edycji;

W ciągu dziewięciu lat Żywiec Zdrój wraz z partnerami posadził 6 milionów drzew na powierzchni ok. tysiąca hektarów – to całkowita powierzchnia Załęczańskiego Parku Krajobrazowego znajdującego się na terenie województwa śląskiego; W ramach wszystkich edycji dofinansowaliśmy ponad 100 inicjatyw ekologicznych zgłaszanych przez Polaków; Odnowiliśmy ponad tysiąc km szlaków turystycznych, by umożliwić turystom bezpieczne podziwianie piękna natury – to dwukrotne pokonanie najdłuższego szlaku turystycznego w Polsce – Głównego Szlaku Beskidzkiego; Zaangażowanych w projekty było 580 instytucji; 7 mln złotych przeznaczonych na realizację programu w 2016 r.

Kwietne łąki:  Celem programu jest czynna ochrona siedlisk przyrodniczych i naturalnych zasobów wody w Polsce na wybranych terenach powiatu żywieckiego szczególnie w obszarach górskich, które są naturalnymi „wieżami wodnymi” dla lokalnej populacji. Od 2017 r. partnerem programu został UNEP.

Program w liczbach
5 edycji


Obecnie obszar chroniony to już 120 hektarów; Przeznaczyliśmy ponad 400 tysięcy złotych na kompensaty dla rolników; Program realizujemy na terenie 3 gmin powiatu żywieckiego: Jeleśnia, Węgierska Górka, Radziechowy Wieprz; W wyniku działania programu na teren gminy wróciły dwa rodzime gatunki roślin.

Wybieram wodę: Celem programu jest edukacja z zakresu prawidłowego nawodnienia organizmu prowadzona jest w kontekście odpowiednio zbilansowanej diety. Działania podkreślają rolę wody nie tylko w zachowaniu zdrowia, ale także w środowisku, gospodarce, przemyśle i rolnictwie.

Program w liczbach
2 edycje

Ponad 2850 zaangażowanych szkół; W programie wzięło udział ok. 800 tys. Dzieci; Materiały edukacyjne dotarły do 1 mln 275 tys. internautów; Zorganizowaliśmy 6 konkursów dla uczniów